У 2025 році в Україні частина громадян зможе отримати знижки на оплату житлово-комунальних послуг, а дехто взагалі не платитиме. Це передбачено урядовою постановою, яка діє з 2015 року, проте й досі залишається актуальною. Розмір знижки залежить від соціального статусу людини, її доходів і заслуг перед державою.

Так, на 25-відсоткову знижку мають право діти війни. Половину вартості комунальних послуг оплачуватимуть багатодітні родини, дитячі будинки сімейного типу, родини загиблих військових, постраждалі від аварії на ЧАЕС, а також жертви нацистських переслідувань. Учасники бойових дій сплачуватимуть лише 25% рахунків, а решту покриває держава. Особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, можуть бути повністю звільнені від сплати за комуналку.

Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube
Комунальні платіжки. Фото: скрін youtube

Також повна компенсація витрат на житлово-комунальні послуги передбачена для громадян із особливими заслугами перед Україною. До таких належать і члени їхніх родин. Крім того, право не платити за комунальні послуги мають пенсіонери, які раніше працювали вчителями, медиками, фармацевтами у сільській місцевості. До цієї категорії входять також працівники музеїв і закладів культури, які працюють у селах.

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Банки встановили ліміти на зняття грошей Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Пільги поширюються на оплату всієї основної комуналки. Йдеться про квартирну плату, обслуговування прибудинкової території, гарячу й холодну воду, опалення, електроенергію, природний газ, водовідведення, вивезення побутових відходів, а також тверде паливо і скраплений газ.

Щоб оформити пільгу у 2025 році, середньомісячний дохід на одну особу в домогосподарстві не повинен перевищувати 4240 гривень за останні шість місяців. Якщо дохід більший — пільгу не нададуть, проте можна оформити субсидію. Це правило не стосується учасників бойових дій та осіб з інвалідністю через війну. Вони отримують допомогу без огляду на доходи.

Нагадаємо, поділять навпіл: коли дружина має право на половину пенсійних виплат чоловіка

Раніше ми розповідали, що куб газу – 10 гривень: кому з українців потріпають гаманці у липні

Також, соцвиплати, курс євро та мінімалка: які зміни чекають на українців у липні