В Україні фіксується досить активне здешевлення сезонних ягід. За останній тиждень відчутно знизилися ціни на полуницю та лохину. Про це свідчать дані проєкту EastFruit.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа українському ринку помітно посилилася тенденція до зниження цін на полуницю. Причина – різке збільшення обсягів ягід від місцевих виробників при стабільно помірному попиту. При цьому більша частина врожаю виявилася некондиційною.
Порівняно з кінцем минулого тижня, коли полуницю продавали по 110–180 гривень за кілограм, нині ціни опустилися до 90–160 гривень за кіло, що в середньому на 16% дешевше.
Попри здешевлення, вартість ягід все ще на 64% вища, ніж у той же період 2024 року. Разом з тим експерти прогнозують подальше зниження цін вже наступного тижня, оскільки пропозиція зростає, а якість полуниці нерідко не відповідає очікуванням споживачів.
Ціни на лохину
За словами аналітиків, ціни на ягоди середньої та низької якості стрімко падають, тоді як преміум-сегмент утримує вищу ціну.
Сезон збору лохини в Україні у 2025 році розпочався із затримкою приблизно на тиждень, що спочатку підтримувало високі ціни. Проте вже на початку липня вони швидко знижуються.
Станом на 1 липня ціни на оптових ринках виглядали так:
- Шувар (Львів): 300–450 гривень за кіло;
- "Столичний" (Київ): 300-350 гривень за кіло;
- "Початок" (Одеська обл.): 400-450 гривень за кіло.
Порівняно з кінцем червня ціни знизилися на 15–30%. Зокрема у Києві просідання становило до 30%, у Львові – до 21%, в Одесі – до 17%.
На думку аналітиків, ціни на лохину продовжать падати, щоб досягти конкурентного для ринку ЄС рівня. Адже Україна є одним із великих експортерів ягоди на ринки Євросоюзу.
Раніше портал Знай повідомляв, погода сприяє: в Україні знизяться ціни на деякі овочі.
Також наш портал інформував, ціни на молоді овочі стають адекватнішими: скільки заплатимо за картоплю, капусту та цибулю.
Крім того, ми писали, новий стрибок або падіння? Експерт розповів, чого очікувати від цін на продукти восени.