Після тривалого перебування за кордоном багато українців, повертаючись додому, стикаються із неприємним сюрпризом — суттєвими боргами за комунальні послуги.

Втім, як пояснюється на сайті Верховної Ради, частину заборгованості можна законно зменшити або навіть списати, якщо дотримано певних умов.

Платіжка. Фото: скрін youtube
Платіжка. Фото: скрін youtube

Якщо житло не використовувалося понад 30 днів, мешканці мають право звернутися до постачальників послуг із заявою про перерахунок.

Йдеться про тимчасове звільнення від сплати за:

Популярні новини зараз
Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій ТЦК вимагає сувору звітність: чекають дані на людей та машини Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще
  • газопостачання;
  • водопостачання та водовідведення;
  • електроенергію;
  • вивіз сміття.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

До заяви обов'язково потрібно додати документальне підтвердження, наприклад, довідку про роботу чи навчання за кордоном або про лікування. Однак це не стосується опалення та утримання багатоквартирного будинку — ці послуги залишаються платними незалежно від того, чи хтось жив у будинку.

Як списати борги, що накопичувалися роками

За законом борги за комуналку можна списати, якщо з моменту їх виникнення минуло понад три роки. Це так званий термін позовної давності. Однак ініціювати списання можна лише в рамках судового процесу, тобто якщо комунальне підприємство подало на вас до суду.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Суд сам собою термін давності не застосовує – споживач має подати відповідну заяву. Якщо цього не зробити, доведеться заплатити всю суму боргу незалежно від давності.

З моменту відкриття справи є 10 днів, щоб подати заяву про застосування строку позовної давності. Але навіть якщо час втрачено – не варто здаватися. На момент ухвалення рішення суд може врахувати клопотання.

Раніше портал Знай повідомляв, пільговики потраплять під хвилю перевірок: хто може залишитися без допомоги на комуналку.

Також наш портал інформував, право, про яке мало хто згадує: як оскаржити підвищення тарифів на комуналку.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям роками вписували "повітря" у платіжки: експерт розкрив схему комунального дерибану на мільйони.