Російські військові значно збільшили частоту масштабних атак по території України, перейшовши від ударів раз на місяць до щотижневих обстрілів. Подібний ритм найближчим часом збережеться. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов у коментарі "ТСН".

нічна атака дронами окупантів на Київ 30 травня
нічна атака дронами окупантів на Київ 30 травня

За його словами, російські війська зараз здійснюють масовані комбіновані удари приблизно раз на сім днів. Він пояснив, що рф здатна підтримувати таку інтенсивність, якщо витрачатиме мінімальну кількість ракет і активно використовуватиме дрони-камікадзе "шахед".

"Таке співвідношення дійсно можливе для них, але частіше разу на тиждень вони собі цього дозволити не можуть", - заявив Жданов.

Він зазначив, що вже близько пів року російська армія застосовує тактику, коли під час масштабного удару обираються три чи чотири ключові цілі, на яких зосереджується основний вогневий удар.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу "Україну здали путіну": політолог зробив важливу заяву про "зраду" Заходу Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних
Показати ще

"І варто визнати, що організація цих ударів у них доволі висока. Я маю на увазі саме процес вогневого ураження. Вони вже навчилися поєднувати атаки - коли "шахеди" б’ють по місту, туди одночасно прилітають або крилаті, або балістичні ракети", - пояснив він.

Як зазначив експерт, існує також ймовірність, що росія вже запустила серійне виробництво нового дрона-камікадзе "герань-3", який становить додаткову загрозу з повітря. На відміну від звичних "шахедів", оснащених поршневими двигунами, цей безпілотник має реактивний двигун, що робить його значно швидшим і складнішим для перехоплення.

"Так, дійсно, така інформація надходила, але я не думаю, що одразу буде їх величезна кількість. Скоріше за все, процес піде поступово, і ми будемо бачити їхню частку все частіше в кожному нальоті. Його особливість полягає в тому, що справді він летить швидше, але на меншу відстань", - сказав він.

Шахед. Фото з відкритих джерел
Шахед. Фото з відкритих джерел

Водночас Жданов зазначив, що постає питання забезпеченості ракетами для комплексів, які здатні збивати ворожі дрони. Оскільки вони коштують значно дорожче за мобільні вогневі групи, "шахеди" наші захисники збивають за допомогою ЗРК уже в найкритичніших ситуаціях. Експерт стверджує, що реактивні безпілотники через їхню швидкість доведеться збивати саме ЗРК, а тоді виникне питання боєкомплекту.