Мінімальна пенсія в Україні повинна становити не менше 4 тисяч гривень, оскільки повномасштабна війна не додає стійкості пенсійній системі в її нинішньому вигляді. Про це заявив голова парламентського Комітету з фінансових питань Данило Гетьманцев у своєму Телеграм-каналі.

Так, Гетманцев виступив із закликом до Кабміну та Верховної Ради збільшити мінімальний розмір пенсії. За його пропозицією, вона повинна становити не менше 4 тисяч гривень.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Як зазначив нардеп, повномасштабна війна не додає стабільності пенсійній системі в її теперішньому вигляді, тому відкладати необхідні рішення не можна. Він переконаний, що середній розмір пенсії в країні повинен бути не нижчим за 40% від середньої зарплати.

"Відсоток заміщення зарплати пенсією – один з основних індикаторів, який визначає рівень життя та гідну старість. За останні десять років в Україні цей показник знижувався, у тому числі через "пенсійну реформу" попередньої влади, коли коефіцієнт розрахунку за кожен рік трудового стажу було зменшено з 1,35% до 1%", – зазначив він.

Популярні новини зараз
Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Показати ще

За його словами, на сьогодні коефіцієнт заміщення середньої зарплати середньою пенсією в Україні тримається на рівні близько 27%. Для порівняння, у країнах ЄС цей показник досягає 58%. Зокрема, у Польщі він становить 57%, у Румунії – 48%, а в Греції – 78%.

"Нам потрібно переглянути підходи до нарахування та індексації пенсій. Люди праці, виходячи на заслужений відпочинок, повинні отримувати справедливе та гідне пенсійне забезпечення, яке відображає їхній трудовий внесок", – наголосив Гетманцев.

Також він закликав "нарешті системно взятися за вирішення пенсійної проблематики" – починаючи від боротьби з тіньовими зарплатами та скасування спеціальних пенсій для окремих категорій держслужбовців і закінчуючи запровадженням обов’язкового накопичувального рівня в пенсійній системі.