В окремих випадках громадяни України можуть одержати виплати субсидії на оплату комунальних послуг навіть після смерті основного отримувача. Як повідомляє видання "На пенсії", таке право може мати інший член сім'ї або особи, які проживають спільно з померлим, але лише за дотримання певних умов.

Йдеться про кошти, які були призначені, але не встигли бути виплачені за життя.

Хто може претендувати на виплату

Якщо громадянин, якому було призначено субсидію, помер, право на отримання не перерахованих коштів може перейти до іншого члена домогосподарства. Однак це можливо тільки в тому випадку, якщо ця людина була врахована при призначенні субсидії як учасник того ж домогосподарства.

Люди оформлюють субсидію на ЖКП. Фото: youtube
Люди оформлюють субсидію на ЖКП. Фото: youtube

При цьому важливо розуміти: чинне законодавство не передбачає можливості успадкування субсидій. Однак можливість отримання таких сум має члени сім'ї померлого на підставі пункту 3 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року.

Популярні новини зараз
Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних ТЦК висунули нову вимогу: стосується водіїв – відмова не приймається "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Терміни та документи для отримання коштів

Для оформлення виплати необхідно протягом трьох місяців з дня смерті основного отримувача звернутись до підрозділу Пенсійного фонду України.

При поданні заяви потрібно надати:

  • свідоцтво про смерть особи, якій призначалася субсидія;
  • документи, що засвідчують особу заявника;
  • банківські реквізити для перерахування коштів.

Якщо звернення відбувається пізніше за встановлений термін — виплати не здійснюються.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Що важливо пам'ятати

Можливість отримання субсидії заднім числом є винятком, а чи не правилом. Вона застосовується лише за умови документального підтвердження участі у домогосподарстві та дотримання процесуальних термінів.

Громадянам рекомендується своєчасно консультуватися з представниками Пенсійного фонду чи органами соцзахисту, щоб не прогаяти право на отримання призначених, але не виплачених коштів.

Нагадаємо, раніше платіжки із новими цифрами: деяким українцям перерахують вартість комуналки.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пільговики потраплять під хвилю перевірок: хто може залишитись без допомоги на комуналку.
Також "Знай.ua" писав, що ПФУ попередив пенсіонерів про важливе нововведення: що змінилося.