Герман Ісаєв, заступник командира батальйону ASGARD у складі 412-го полку NEMESIS Сил безпілотних систем, висловив свою думку щодо зниження мобілізаційного віку в Україні та феномену СЗЧ — самовільного залишення військової частини.

Про заклик із 18 років

"Я ні за, ні проти. Просто вважаю, що у 18 років людина ще не сформована психологічно та емоційно. Це нестабільний вік. Так, з них можна 'ліпити' бійців, але, на мій досвід, 24–25 років — куди більш підходящий вік. — копаєш, стріляти — стріляєш. Так діяли в радянській армії", — сказав Ісаєв в інтерв'ю на YouTube.

Про СЗЧ: "Не всіх треба судити - треба розуміти"

На його думку, підхід до теми самовільного залишення частини має бути більш виваженим:

"Неможливо утримувати людей наказами, шлагбаумами чи погрозами - це не працює. Якщо ми мобілізуватимемо людей, які весь час думатимуть, як би втекти - ми тільки збільшимо кількість СЗЧшників, а їх і так чимало".

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб Весь світ буде шокований: відомий астролог спрогнозував, чим закінчиться війна в Україні "Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами Зробили ремонт у квартирі - очікуй штраф чи повістку до суду: про що мають знати українці
Показати ще

Ісаєв упевнений: потрібно не лише карати, а й розбиратися в причинах, через які військові йдуть самовільно.

"Чому в нас карають СЗЧшника, а не командира, який дав, можливо, абсурдний чи небезпечний наказ? Цим мають займатися компетентні органи. Проблема СЗЧ є, і вона велика. Офіційні цифри — лякаючі", — зазначив він.

Українські військові
Українські військові
Фото из открытых источников

Про повернення бійців

Офіцер нагадав, що вже ухвалено рішення про декриміналізацію СЗЧ, тому що багато бійців, які залишили частини, бояться повертатися — на них може чекати в'язниця.

Військові сидять у тамбурі / фото: Facebook
Військові сидять у тамбурі / фото: Facebook

"Потрібно створити механізм, який дасть таким людям вибір. У мобілізованих є вибір, куди їх направлять. Чому не дати такий вибір і тим, хто хоче повернутися після СЗЧ? Упевнений, багато хто дійсно повернувся б і став би нормальним підкріпленням. обставини".

Нагадаємо, раніше ТЦК подали до розшуку: юрист сказав, скільки часу у військовозобов'язаного до отримання штрафу.
Як повідомляв портал "Знай.ua", ТЦК залякують без суду та вироку: як не мають права "кошмарити" ухилістів.
Також "Знай.ua" писав, що настала черга ухилістів: військовий пояснив, чому ТЦК застосовують "бусифікацію".