В Україні значно розширено механізми вручення повісток. Відповідно до Постанови Кабміну №560, якою затверджено Порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації, повістку можуть вручити практично в будь-якому місці та в будь-який час. Це правило стосується усіх чоловіків віком від 18 до 60 років.

Документ передбачає, що вручення повістки здійснює лише уповноважена особа зі складу групи оповіщення. Але при цьому уряд дозволив залучати до цього процесу не лише представників ТЦК. У 2025 році право на вручення повісток мають:

  • керівники ОСББ;
  • управителі багатоквартирних будинків (у тому числі ФОП);
  • представники районних, міських адміністрацій і військових адміністрацій;
  • виконавчі органи місцевого самоврядування;
  • уповноважені особи Територіальних центрів комплектування.

    Вручення повістки. Фото: скрін youtube
    Вручення повістки. Фото: скрін youtube

Також чітко визначено місця, де може відбуватись вручення повістки. Це можуть бути адреси зареєстрованого чи задекларованого місця проживання, місце роботи або навчання, а також громадські місця — зокрема, вулиці, зупинки транспорту, торговельні центри, ринки, блокпости, навіть пункти пропуску через державний кордон.

Важливо знати, що вручення вважається чинним у таких випадках:

Популярні новини зараз
Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб "Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами ТЦК змінили тактику пошуку ухилянтів: на яких оголошеннях ловлять українців
Показати ще
  • військовозобов'язаний поставив підпис у розписці;
  • вручення зафіксоване на відео;
  • на відео зафіксовано факт відмови отримати повістку або спілкуватися з уповноваженою особою.

    Вручення повістки, скріншот: YouTube
    Вручення повістки, скріншот: YouTube

Якщо повістка створена через електронну систему «Оберіг» і надіслана через Укрпошту на зареєстровану адресу, а адресата не було вдома — вона все одно вважається врученою і повертається відправнику.

Додатково варто нагадати: якщо військовозобов’язаний чи резервіст не оновив інформацію про адресу протягом 60 днів, йому все одно направлятимуть повістку за останнім зареєстрованим місцем проживання.

Нагадаємо, військовий облік жінок: юрист вказав на важлий нюанс – дехто не здогадувався

Раніше ми розповідали, що студентів мобілізують попри відстрочку: у яких випадках навіть закон не допоможе

Також, українців будуть "переводити" у військове життя: які заходи заплановано