Кабінет Міністрів подав новий законопроєкт, що стосується оподаткування цифрових платформ, таких як маркетплейси та онлайн-сервіси. Проте влада запевняє, що пересічних громадян, які продають свої особисті речі в інтернеті, ці нововведення не торкнуться.

Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. В ефірі програми "Новини LIVE" він наголосив, що держава не допустить оподаткування звичайних українців, які не займаються підприємницькою діяльністю.

покупки онлайн, фото Pxhere
покупки онлайн, фото Pxhere

"Ми не допустимо ухвалення жодного рішення, яке зобов’яже платити податки тих, хто не веде бізнес", — зазначив Гетманцев.

За його словами, Комітет зайняв чітку позицію на захист громадян. Разові продажі особистих речей, наприклад вживаного одягу, електроніки чи меблів через платформи типу OLX, не будуть оподатковуватися. Йдеться лише про тих користувачів, які не отримують систематичний прибуток і не здійснюють підприємницьку діяльність.

Гетманцев підкреслив, що незалежно від остаточної редакції майбутнього закону, позиція щодо неоподаткування таких операцій залишиться незмінною.

Обговорення законопроєкту наразі триває. У Верховній Раді проходять консультації, надходять пропозиції, однак базова ідея не змінюється — підтримати громадян і не створювати податкового тиску на побутові онлайн-продажі.

Нагадаємо, податкова бачить більше, ніж здається: як ДПС відстежує карткові перекази українців

Раніше ми розповідали, що старі речі простіше викинути: як уникнути податків за продаж вживаних речей

Також, онлайн-торгівля під ковпаком податкової: кого змусять платити 10% із кожної копійки

Популярні новини зараз
Польща ухвалила рішення щодо українців призовного віку: що чекає на наших громадян ТЦК серед них немає: омбудсмен зізнався, хто має право перевіряти документи в українців ПриватБанк компенсує платежі за комуналку: як повернути до 5000 грн Тариф на воду підскочив до 63,79 грн за куб: платіжки зростуть на 300 грн
Показати ще