Навіть у разі підписання мирної угоди бойові дії не припиняться миттєво. Відповідно, мобілізованих громадян не відпустять додому. Про це заявив командувач Національної гвардії Олександр Півненко в інтерв'ю на YouTube-каналі Ганни Максимчук.

На його думку, для стабілізації ситуації на лінії фронту знадобиться щонайменше кілька місяців. У цей період можливі непередбачувані перестрілки та спонтанні зіткнення.

Підготовка новобранців в ЗСУ, фото Міноборони
Підготовка новобранців в ЗСУ, фото Міноборони

Генерал припускає, що етап «охолодження» конфлікту може тривати до шести місяців. У цей час усі військовослужбовці залишатимуться на своїх позиціях.

"Буде затяжна пауза. Перші два-три місяці можливі хаотичні постріли, безладні переміщення. Накази не одразу дійдуть до всіх - як до нас, так і до противника", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Українцям перекреслюють роки життя: частину стажу скасують без попередження - кого стосується Перевірятимуть усіх - і людей, і автомобілі: СБУ розгорнула масштабні перевірки Думали, квартира ваша? Скоро тисячі українців можуть втратити житло, оформлене за правилами Українки масово розривають сім'ї, щоб отримати громадянство ЄС
Показати ще

Генерал Півненко також наголосив, що навіть після завершення активної фази війни чисельність української армії має залишатися приблизно на рівні 600 тисяч військовослужбовців.

Також він вважає, що після демобілізації частина бійців добровільно повернеться до лав армії, тож проблем із комплектуванням Збройних Сил виникнути не повинно.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Нагадаємо, що на сьогодні в Україні немає чітко встановленого порядку демобілізації. Міністерство оборони підготувало законопроєкт, згідно з яким військовослужбовці могли б розраховувати на демобілізацію після трьох років служби, включно з щонайменше 18 місяцями участі в бойових діях. Проте ця ініціатива не була підтримана Генеральним штабом Збройних сил України.