Мільйони українців продовжують працювати після виходу на пенсію, оскільки додатковий дохід є критично важливим в умовах постійного зростання цін на продукти та послуги.

Однак деякі пенсіонери в Україні не зможуть отримувати одночасно пенсію та зарплату. Кого це стосується, пояснили спеціалісти Пенсійного фонду.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Українці, які після виходу на заслужений відпочинок вирішили повернутись на роботу, повинні обов'язково повідомити про це ПФУ. Особливо це стосується пенсії за вислугу років.

Так, якщо пенсіонер влаштувався на роботу, що надається право на такий вид виплат, наприклад, учителем, то нарахування пенсійної виплати припиняється. Пенсію почнуть виплачувати лише після звільнення.

Популярні новини зараз
Торкнеться мешканців 9 областей: пенсіонери отримають пристойні доплати до пенсій Розширення мобілізації: ТЦК прийдуть за чоловіками з відстрочкою – кого торкнеться ТЦК будуть безсилі: юрист пояснив, кого не мають право затримувати на блокпостах Тисячі українців звільнять від призову: кого заборонили чіпати ТЦК
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Однак якщо пенсіонер працевлаштувався на посаду, яка не дає право на пенсію за вислугу років, то проблем з виплатами не виникне.

У Пенсійному фонді нагадують, що працевлаштування впливає право отримання пенсії чи її розміру. Наприклад, пенсіонери, які працюють, не мають права на деякі доплати. Через це у громадян вимагають повідомляти про влаштування на роботу чи звільнення у 10-денний термін.

Раніше інформаційний портал "Знай" повідомляв, пенсія – це ще не все: українці 60+ мають право на додаткові гроші – скільки доплатять.

Також наш портал інформував, пенсію для працівників: як робота за кордоном тепер вважається в Україні, нові правила у 2025 році.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, доведеться працювати, доки ноги тримають: як зміняться вимоги для виходу на пенсію.