У період війни мобілізація — це не лише обов’язок, а й реальність, з якою стикаються і працівники, і роботодавці.

Важливо знати свої права, щоб не опинитися вразливими, пише "Безоплатної правничої допомоги".

Мобілізованого звільняти за власною ініціативою керівник не може — місце й посада зберігаються до завершення служби. Це правило діє для всіх компаній, незалежно від форми власності. Є лише два винятки - коли сам роботодавець — фізична особа-підприємець, якого мобілізували, або якщо підприємство ліквідували.

ТЦК
ТЦК

Сам мобілізований може звільнитися за власним бажанням або за згодою сторін. Для цього треба подати заяву (поштою, електронкою або через довірену особу), дочекатися наказу, отримати документи та розрахунок.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 23 липня: розчарування Тельців, перешкоди Левів та загострення Скорпіонів Пенсіонерам доплатять понад 1500 грн: хто отримає одразу дві надбавки Мобілізація омине ще дві категорії українців: у "Резерв+" готують важливі зміни Гроші більше не прийдуть: в Україні масово скоротять кількість пільговиків
Показати ще

Однак варто пам’ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розпочала війну, вони б не роздавали повістки. На окупованих територіях вони змушують українців іти на війну, інакше — розстріл.

війська російських окупантів
війська російських окупантів

Росія несе загрозу нам усім. Це не путін, а самі росіяни — ті, хто підтримує вбивства і знищення. Ми зобов’язані захищати свою землю, бо іншого вибору не маємо. Історія вже показала, що коли Україна роззброїлась після Першої світової — почався Голодомор. Тепер ми не маємо права здатися.

Тому важливо донатити, волонтерити, допомагати армії. Бо або ми знищимо росію, або вона — нас.

Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.

Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.