28 травня православні шанують пам'ять преподобного Микити, сповідника та єпископа Халкідонського.

У народі святого прозвали Гусятником тому, що його вважають сторожем маленьких гусенят.

Друга поширена назва свята – день духів полудня. Південні духи жіночого роду бувають злими та добрими. Вони приходять на поля, де вже зацвіло або заколосився хліб. Добрі парфуми закривають колоски сковорідкою від палючого сонця, а злі спалюють колосся.

Популярні новини зараз
Не просто літо, а зірковий старт: що готує червень знакам Зодіаку і чому цей місяць може все змінити Гороскоп на сьогодні, 28 травня: день складних виборів, старих помилок і шансів, які варті ризику Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини Всім ухилянтам приготуватись: в Україні запускають мобільні блокпости
Показати ще

Микита Гусятник 28 травня: історія

Святий Микита жив у VIII-IX століттях. Він був милосердний, захищав сиріт, допомагав знедоленим, а будинок завжди впускав подорожніх. За богоугодний спосіб життя Микиту поставили єпископом Халкідонії.

За часів правління Лева Вірменина почалася боротьба з іконами. Єпископ Халкідонський викривав іконоборців.

Коли імператор зрозумів, що не впокорить єпископа, він піддав його жорстоким тортурам і відправив на заслання. Після смерті у вигнанні мощі святого Микити здобули дар зцілення.

Микита Гусятник 28 травня: традиції свята

У цей день люди моляться святому Микиті про захист маленьких гусенят від хижих птахів та звірів.

Наші предки боялися зустрічі з полудницею, тому навіть у найспекотніший годинник зачиняли вікна, двері. На Микиту люди лікували дітей від полудниці – хвороба, коли сон проходить неспокійно.

Потрібно було вийти рано-вранці з дому, стати обличчям до світанку і вимовити спеціальну змову. Вважалося, що такий обряд вилікує дитину.

Що не можна робити 28 травня

Сьогодні, як і будь-якого іншого дня, церква виступає проти лайки, жадібності, заздрощів, пліток, лихослів'я.

Народні прикмети забороняють цього дня лаяти дітей - мир і спокій покинуть такий дім. Незаміжнім дівчатам не радять виходити опівдні на вулицю - інакше не вийдуть заміж, а чоловікам - працювати в полі чи на городі, інакше можуть позбутися сили.

Також не варто цього дня пускати в будинок незнайомців - прикмети кажуть, що приходять вони невипадково і можуть залишити без успіху і грошей.

Нагадаємо про світле свято Вознесіння: коли святкують і що воно символізує для віруючих.

Раніше ми повідомляли про Петрів піст, Святу Трійцю та Успіння Богородиці: церковні свята на літо.