У 2025 році багато українців шукають новий дім через війну, яку розв'язала росія.

Деякі країни не просто приймають переселенців, а створюють для них комфортні умови, пише Уніан.

Польща залишається лідеркою за кількістю наших переселенців. Статус ПЕСЕЛЬ УКР відкриває доступ до роботи, безкоштовної медицини та житла. Для родин діє програма "Сім'я 300", за якою виплачують 800 злотих щомісяця на дитину. Є можливість оформити статус безробітного.

Українські біженці тримають прапор Польщі та України
Українські біженці тримають прапор Польщі та України

У Німеччині переселенці отримують найбільші виплати - 506-563 євро для дорослих і 357-471 євро для дітей. Там допомагають з роботою, мовними курсами й медичною підтримкою. Але якщо відмовитися від праці, допомогу можуть зменшити.

Популярні новини зараз
Українцям готують виплати по 2000 та 3000 грн: кому надійдуть гроші Не просто літо, а зірковий старт: що готує червень знакам Зодіаку і чому цей місяць може все змінити Масові перевірки пройдуть по всій країні: де шукатимуть ухилянтів Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Чехія стала країною з найбільшою кількістю українців на душу населення. Після реєстрації можна отримати 4 800 крон дорослим і 3 490 крон дітям. Житло оплачують перші 3 місяці, а частина медичних послуг — безплатна.

У Швеції тимчасовий захист дає доступ до допомоги на дітей, проживання або компенсації оренди, а також до медичних знижок. Чим довше ви там перебуваєте, тим більша підтримка.

Латвія пропонує 120 днів безкоштовного житла, 30 днів харчування та одноразову допомогу - 272 євро дорослому, 190 євро дитині. Також є щомісячна виплата — 109 євро.

Українські біженці в ЛатвіЇ. Фото: BBC
Українські біженці в ЛатвіЇ. Фото: BBC

Іспанія не має окремих виплат для українців, але можна отримати допомогу як малозабезпеченим - 500-800 євро самотнім людям і 1 200-2 000 євро сім’ям. Діти можуть навчатись у школах на рівних умовах.

Українці досі змушені тікати, бо ще у 2014, коли країна тільки підіймалась після розпаду СРСР, росія вдарила у спину. Всі сили йдуть на відсіч агресії. Тому важливо волонтерити й донатити — ми маємо вистояти.

Раніше ми повідомляли, Польща, Німеччина та Чехія: три країни для найкращого проживання українським біженцям.

Австрія посилює правила для біженців: тихо сидіти на виплатах вже не вдасться - що вимагатимуть - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, не поспішають додому: названо три умови повернення українських біженців.