Тисячі українців були змушені залишити свої будинки через війну. Але мало хто знає: якщо вас немає у квартирі більше 30 днів поспіль, деякі комунальні платежі можна тимчасово не платити.

Про це йдеться в українському законодавстві.

Що потрібно зробити?

Відповідно до статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", якщо ви не живете у квартирі більше місяця, ви маєте право призупинити нарахування частини комуналки. Але для цього потрібно:

комуналка
комуналка

Які документи підійдуть:

  • довідка про перетин кордону;

  • документи про пошкодження чи руйнування житла;

  • довідка ВПО (внутрішньо переміщеної особи);

  • Інші офіційні папери.

Але є нюанс

Навіть якщо ви поїхали, платити за опалення, прибирання під'їзду, освітлення та ліфт все одно доведеться – ці послуги не зупиняються.

Оплата газу / фото
Оплата газу / фото: depositphotos

А що з пенею та боргами?

З січня 2024 знову почали нараховувати пеню за прострочені платежі – по 0,01% на день. Щоправда, пеня не може бути більшою за сам борг. Якщо сплатити все одразу складно, можна оформити розстрочку до 5 років – так звану реструктуризацію боргу.

Військові та їхні сім'ї можуть розраховувати на пільги та компенсації щодо оплати комуналки. Для цього потрібно звертатися до органів соцзахисту.

Нагадаємо, у Києві накопичили 7 млрд боргу за тепло та гарячу воду: боржників чекають суди та штрафи, "накинуть" 25%

Раніше ми писали про те, що monobank дозволяє списання кредитного ліміту з картки без CVV та підтвердження, а платити все одно вам

Крім того, Знай.ua повідомляв, мільйонам пенсіонерів дали шанс на перерахунок: як збільшити виплати