У червні валютний ринок перебуватиме під впливом кількох факторів. Коливання курсу долара можливі, але не виходитимуть за межі прогнозів НБУ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакою думкою поділився директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
Банкір зазначив, що один із факторів, що впливатиме на валютний ринок у червні, буде політика Нацбанку. Регулятор продовжує тримати курс у рамках керованої гнучкості, що дозволяє зберігати контроль над ринком через валютні інтервенції й цим не допускати різких стрибків долара.
Також курс національної валюти залежить від міжнародної фінансової підтримки України. У 2025 році партнери мають передати понад 55 мільярдів доларів допомоги, з яких понад 38 мільярдів мають піти на покриття дефіциту бюджету.
"Такий обсяг ресурсів дозволяє зберігати баланс і не допустити суттєвого ослаблення гривні", - заявив Тарас Лєсовий.
За словами фахівця, у червні курс долара може коливатися в межах 41,6-42 гривні за долар. Він нагадав, що середньорічний курс у бюджеті закладено на рівні 45 гривень за долар, тому таке незначне зростання виглядає цілком логічно.
Водночас курс євро перебуватиме у діапазоні від 45,5 до 47 гривень. Банкір додав, що курс цієї валюти більшою мірою визначатиметься світовою динамікою у парі "євро-долар".
Раніше портал Знай повідомляв, гривня продовжить втрачати позиції: що буде з курсом долара до кінця 2025 року.
Також наш портал інформував, правила змінили: які запровадили валютні обмеження, що дозволили, а що заборонили з травня.
Крім того, ми писали, долар падає, а євро дорожчає: економіст розповів, як зберегти валютні заощадження.