Українці з невеликою заробітною платою мають шанс домогтися більшої пенсії, ніж могли б отримувати. Що для цього потрібно, роз'яснили спеціалісти Головного управління ПФУ у Донецькій області.

Офіційно працевлаштовані українці, котрі ще не є пенсіонерами, можуть вплинути на розмір своєї майбутньої пенсійної виплати. Для цього існує спеціальний механізм – добровільні страхові внески.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Суть проста: окрім внесків, які сплачує до ПФУ роботодавець, людина робить додатковий внесок. Це збільшує рівень заробітної плати при розрахунку пенсії, а значить виплата може бути вищою. Сума підвищення залежить від розміру внесків - чим вони більші, ніж солідніша пенсія.

"Якщо людина, яка сплачує добровільний внесок, є застрахованою особою, тобто вона працює і за неї роботодавець також сплачує внески, при обчисленні пенсії їй буде враховано збільшену заробітну плату, з урахуванням суми сплаченого добровільного внеску", - пояснює ПФУ.

Популярні новини зараз
Не просто літо, а зірковий старт: що готує червень знакам Зодіаку і чому цей місяць може все змінити Від ТЦК більше не сховатися: мобілізація дістанеться миттєво кожного ухилянта Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини "Природа подає знаки": мольфарка вказала на небесні знамення, що свідчать про наближення миру
Показати ще

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ
Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Такий підхід може мати місце, якщо українець має додатковий дохід, наприклад здає в оренду нерухомість або отримує регулярну допомогу від дітей/інших близьких.

Щоб сплачувати добровільні страхові внески, необхідно укласти відповідний договір із Пенсійним фондом. Це можна зробити через вебпортал ПФУ.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, головна умова – дожити: пенсіонерам виплатять надбавки, але пощастить не всім.

Також наш портал інформував, українцям нарахують додатковий стаж для пенсії: які документи потрібно подати до ПФУ.

Крім того, ми писали, у пенсіонерів заберуть 30% виплати: кому ПФУ не повністю зарахує кошти.