У червні може значно збільшитись кількість військовозобов'язаних, які отримають штрафи від ТЦК. З чим це пов'язано та кому загрожують санкції, пояснила юристка в ефірі "Новини.LIVE".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТериторіальні центри комплектування дещо активізують роботу з порушниками правил військового обліку у червні. Штрафи та інші наслідки загрожують військовозобов'язаним, які до 5 червня не пройдуть повторну ВЛК.
"З червня цього року може значно збільшиться кількість штрафів від територіального центру комплектування. Зокрема, це може бути пов'язано з тим, що військовозобов'язані, на яких було покладено обов'язок пройти ВЛК до 5 червня, цього не зробили", - заявила юристка.
Хто має повторно пройти ВЛК
Пройти військово-лікарську комісію до 5 червня 2025 року мають всі військовозобов'язані віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби.
"Однак потрібно розуміти, що якщо вам немає 25 років, і ви колись були визнані обмежено придатними, вам не потрібно проходити ВЛК. Також не потрібно проходити ВЛК тим особам, які мають інвалідність", - констатувала фахівець.
У разі непроходження ВЛК військовозобов'язаному загрожує штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень. Крім того, територіальний центр комплектування передасть у поліцію дані таких громадян для адміністративного розшуку та доставки до ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в чергах на ВЛК стояти не потрібно: кого звільнили від проходження повторного медобстеження.
Також наш портал інформував, непридатні українці масово "втрачають" інвалідність: кого мобілізують через технічний збій.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, правила оскарження штрафу від ТЦК: нюанси, які підвищать шанси на успіх.