Українці регулярно стикаються з необґрунтованими платіжками за житлово-комунальні послуги. При цьому перевірити правильність нарахувань практично неможливо.

Однак існують способи захиститися від свавілля у рахунках за надані послуги. Про це розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Юрія Романенка.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Перша рекомендація фахівця – фіксувати усі взаємодії з комунальними службами на папері.

"Усі відносини потрібно фіксувати документально. Будь-яке спілкування, будь-які домовленості — зберігайте документи. Якщо вам не подобається комунальна послуга — вимагайте її підтвердження", - зазначив Олег Попенко.

Популярні новини зараз
ТЦК стане на заваді: що підготували 17-річним юнакам Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Показати ще

Комунальні послуги, скріншот з відео
Комунальні послуги, скріншот з відео

Друга порада – приділяти увагу лічильникам. Експерт попередив, що поломка чи відсутність лічильників – це величезні можливості для махінацій.

Наприклад, якщо лічильник вийшов з ладу, то споживання нараховуватимуть по середньому, що у 1,5-2 рази дорожче, ніж оплата за лічильником. Також автоматично нарахують плату за середнім, якщо забути подати показники.

"Забули подати показники? Вам автоматично нарахують за середнім, що в два-три рази дорожче. Такої практики немає ніде у світі", - заявив Олег Попенко.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Третя порада фахівця – не платити, якщо послуга не була надана. За його словами, якщо споживач оплачує таку комунальну послугу, то юридично визнає її наявність та вартість.

Якщо в будинку низька температура або є інші проблеми з комунальними послугами, необхідно викликати фахівців. У разі ігнорування – фіксувати письмову відмову. Усі листи слід зберігати, якщо справа дійде до оскарження в суді, вони відіграють важливу роль.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, суми у платіжках "по-тихому" зростають: комуналка вичищає гаманці українців.

Також наш портал інформував, комуналка забере останні копійки: зростуть суми відразу в кількох платіжках.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів.