Українські військовослужбовці, які мають статус "обмежено придатний", не позбавлені права служити у бойових частинах. Але таке переведення — не автоматичне і залежить одразу від кількох факторів. Усе вирішує командир тієї частини, куди боєць хоче потрапити.

Про це розповів адвокат Юрій Айвазян у відповіді на звернення військовослужбовця на порталі "Юристи.UA".

Мова йде про солдата, який має статус "обмежено придатний до військової служби" і висловив бажання перейти у бойовий підрозділ. За його словами, він почувається добре, має відповідну фізичну підготовку та вважає себе спроможним виконувати бойові завдання.

Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube
Військові, ЗСУ / фото: скриншот Youtube

Юрист пояснив, що такий перехід можливий, але за умови, що фізичне та психічне навантаження, пов’язане з обраною посадою, дозволяє це зробити. І тут головне — не запис у військово-лікарській комісії, а практична оцінка командира, який має ухвалити остаточне рішення.

Популярні новини зараз
За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть Дорого і принизливо: експерти назвали, скільки збитків завдають державі ТЦК
Показати ще

"Усе залежить від того, на яку посаду ви претендуєте — з огляду на фізичні та психічні навантаження", — зазначив Айвазян. За його словами, у військовій системі багато що вирішується саме на рівні командування частини. І якщо командир бачить, що боєць може виконувати завдання, — він має право дати дозвіл на переведення.

Військові, фото: ЗСУ
Військові, фото: ЗСУ

Водночас адвокат наголошує: офіційний статус "обмежено придатний" не є абсолютною забороною на службу у бойовій частині. Це, скоріше, рекомендація щодо умов служби, яка має враховуватись, але не обов’язково блокує бойову діяльність військового.

Ситуації бувають різні: дехто втрачає статус "обмежено придатного" після повторного проходження ВЛК, хтось залишається з цим статусом, але успішно служить у зоні бойових дій.

Юристи радять військовим, які хочуть перейти до бойової бригади, офіційно звертатися із рапортом, вказуючи свої мотиваційні причини та бажану посаду. Далі рішення — за командиром частини, до якої боєць хоче бути переведений.

Нагадаємо, 5 червня – останній день: кому з чоловіків оголосили дедлайн, уникати мобілізації більше не вийде

Раніше ми розповідали, що без цієї довідки нічого не оскаржите: який документ потрібно вимагати після ВЛК

Також, юний вік не врятує від мобілізації: кого примусово заберуть до війська, не чекаючи 25 років