В Україні можуть виникнути серйозні труднощі з опаленням і постачанням електроенергії в осінньо-зимовий період 2025–2026 років. Про це попередив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі програми Ранок.LIVE.

За словами експерта, критичним фактором для стабільного проходження зими є наявність достатніх обсягів природного газу в підземних сховищах. Мінімальний обсяг, який Україна повинна накопичити до 15 жовтня, становить 13 мільярдів кубометрів. Саме така кількість газу дозволить уникнути збоїв із тиском у газотранспортній системі, проблем з опаленням у домівках українців, а також перебоїв у роботі електростанцій.

Енергетики. Фото: скрін youtube
Енергетики. Фото: скрін youtube

«Якщо цей показник буде досягнутий, проблем з тиском у газових трубах, опаленням та електропостачанням не виникне», — наголосив Омельченко. Він також додав, що Україні слід зосередитися не на виправданнях, чому зима буде складною, а на досягненні позитивного сценарію – забезпеченні достатнього рівня енергоресурсів, перш за все газу.

З огляду на всі виклики, осінньо-зимовий період 2025–2026 років може стати одним із найскладніших для енергосистеми України за останні роки. Від того, наскільки ефективно країна скористається наявним часом, залежатиме, чи зможе кожна родина пережити зиму без втрат і холоду. Омельченко зауважив, що наразі Україна має всі необхідні можливості, щоб підготуватись до опалювального сезону — як з точки зору технічного ресурсу, так і політичної волі.

Популярні новини зараз
Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво Штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість
Показати ще

Нагадаємо, відключення й тарифи: українців попередили щодо ситуації з електроенергією

Раніше ми розповідали про графіки відключення світла: Міненерго зробило важливу заяву

Також, ні попрати, ні поїсти: через перепади напруги українці втрачають техніку, як реагувати