У травні 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №562, яка спрощує процедуру зарахування періодів роботи за кордоном до страхового стажу для призначення пенсії за віком.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГромадяни України, які працювали за межами країни та не мають достатнього страхового стажу для призначення пенсії, можуть зарахувати закордонний стаж, якщо між Україною та відповідною державою існує міжнародна угода про соціальне забезпечення.
Як підтвердити закордонний стаж?
-
Подання документів: Необхідно надати документи, що підтверджують періоди роботи за кордоном, разом із заявою на призначення пенсії.
-
У разі відсутності документів: Якщо документи відсутні або не містять достатньої інформації, Пенсійний фонд України через Міністерство закордонних справ направить запит до відповідної країни для отримання підтвердження.
Популярні новини заразПенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Дорого і принизливо: експерти назвали, скільки збитків завдають державі ТЦКПоказати ще
Особливості для періодів до 1992 року
Періоди роботи до 1 січня 1992 року в республіках колишнього СРСР можуть бути зараховані до страхового стажу за умови, що інша держава не здійснює пенсійні виплати за ці періоди. У разі відсутності обміну інформацією між органами пенсійного забезпечення, громадянин має повідомити про це в заяві на призначення пенсії.
Вимоги до страхового стажу у 2025 році
Відсьогодні, аби вийти на пенсію в 60 років, необхідно набути щонайменше 32 років страхового стажу для чоловіків та жінок.
Якщо особа після досягнення 60-річчя не має достатнього страхового стажу, то має право вийти на пенсію лише у 63 роки, але при наявності стажу від 22 до 31 року.
Водночас при стажі від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать у 65 років, а якщо стаж менший за 15 років, то людина замість пенсії отримає державну соціальну допомогу у тому ж віці.
Нові правила дозволяють громадянам України, які працювали за кордоном, ефективніше використовувати свій трудовий стаж для призначення пенсії. Це особливо важливо в умовах глобальної мобільності та трудової міграції.
Нагадаємо, що пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу.
Раніше ми повідомляли, що заробляли усе життя, а пенсія — як подачка: як змусити ПФУ зробити перерахунок.