Питання виїзду за кордон для внутрішньо переміщених осіб, які отримують державну допомогу на проживання, є надзвичайно актуальним. Особливо зараз, коли багато українців змушені періодично виїжджати за межі країни — для лікування, роботи або через сімейні обставини. Однак такий виїзд може вплинути на виплату допомоги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЮристи благодійного фонду «Право на захист» надали роз’яснення, скільки саме часу ВПО можуть перебувати за кордоном без ризику втратити соціальні виплати.
Згідно з пунктом 8 Порядку надання допомоги на проживання ВПО, затвердженого постановою Кабміну, виплата допомоги припиняється:
-
якщо особа виїхала за кордон на постійне проживання;
-
якщо перебувала за межами України понад 30 календарних днів поспіль;
Популярні новини заразТравневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК Соціальні виплати повністю перекроять: держава платитиме більше, але не всім Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведенняПоказати ще -
або якщо перебувала за кордоном сукупно понад 60 днів протягом шести місяців.
переселенці
Це означає, що одноразовий виїзд за межі України строком до 30 днів не впливає на отримання виплат. Так само, якщо протягом шести місяців ви кілька разів виїжджали, але загальний час перебування за кордоном не перевищив 60 днів — допомогу не мають права скасувати.
Варто наголосити: виплати не поновлюються, якщо їх уже було припинено через перевищення вищезгаданих строків. Тобто у разі порушення цих правил, внутрішньо переміщена особа втратить право на отримання державної допомоги.
Таке обмеження спрямоване на те, щоб державна підтримка призначалася дійсно тим, хто постійно проживає в Україні та потребує допомоги у зв’язку з переміщенням через бойові дії.
Перед поїздкою за кордон внутрішньо переміщеним особам варто враховувати:
-
точні дати виїзду і повернення — бажано зберігати документи (квитки, підтвердження перетину кордону тощо);
-
якщо ви плануєте залишитися довше ніж на 30 днів поспіль або понад 60 днів сумарно протягом пів року — потрібно розуміти, що виплати можуть припинити;
-
інформування державних органів про поїздку не обов’язкове, але зафіксовані дані в Державній прикордонній службі використовуються для перевірки.
Нагадаємо, Верховна Рада затвердила нові обмеження: кому уріжуть пенсії
Раніше ми розповідали, що пенсія як у Європі: скільки треба заробляти, щоб не жити на копійки після 60 років
Також, гроші за лікарняний змусять повернути: хто тепер хворітиме за власний рахунок