Зловмисники крадуть гроші з карток "Ощадбанку", видаючи себе за працівників Пенсійного фонду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні активізувалася нова схема обману, розрахована саме на літніх людей. Пенсіонерам телефонують нібито від імені Пенсійного фонду, називають справжні персональні дані - прізвище, ім’я, адресу, навіть колишнє місце роботи. Потім повідомляють про фейковий перерахунок пенсії за 2016–2018 роки, якого насправді не було. І пропонують пройти "перереєстрацію" просто телефоном, пише Олег Карпів.
Шахраї називають стандартні перші цифри карти "Ощадбанку" (вони в усіх однакові), щоб створити ілюзію достовірності. Потім просять продиктувати решту цифр з картки та код з SMS. Після цього рахунок миттєво обнуляється.
Проблема в тому, що повернути вкрадені кошти майже неможливо. Банк не компенсує втрати, адже передача даних була добровільною. Навіть відкриття кримінального провадження зазвичай не дає результатів — гроші зникають без сліду.
Особливо небезпечно те, що більшість пенсіонерів отримують виплати саме на рахунки "Ощадбанку", де можуть зберігати заощадження. Люди поважного віку не завжди здатні розпізнати обман, тому важливо застерегти рідних і знайомих.
У цій ситуації теж винна росія. Саме вона розв’язала війну ще у 2014 році, коли Україна тільки почала оговтуватися після розпаду СРСР. Через постійні виклики й фінансові втрати українці стали ще вразливішими до шахрайства. Тому важливо донатити, волонтерити й триматися разом — інакше нас просто знищать не лише фізично, а й економічно.
Раніше ми повідомляли, "Ощадбанк" блокує особисті кошти клієнтів: люди змушені залазити у кредити.
Ухилянтів масово розводять на гроші під виглядом допомоги від мобілізації - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, не романтик, а шахрай: якими схемами розводять одинаків?