Підприємства, які займаються водопостачанням та каналізацією в Україні, нагромадили величезні борги – понад 24 мільярди гривень. З них майже 10 мільярдів – це борги звичайних людей за воду та водовідведення.

Про це повідомив віце-прем’єр Олексій Кулеба.

Він уточнив: майже дві третини цієї суми – це борги водоканалів перед різними організаціями та постачальниками. Щоб якось вирішити ситуацію, Кабмін та профільний парламентський комітет розглядають варіанти реформ. Один із них – це передати водоканали під контроль місцевої влади.

Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада
Працівники водоканалу / фото: Херсонська міськрада

Однак Кулеба нагадав, що зараз немає заборони на підвищення тарифів на воду і каналізацію, тобто місцева влада може сама встановлювати нові розцінки:

Популярні новини зараз
Мільйонам пенсіонерів дали шанс на перерахунок: як збільшити виплати Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсія за радянський стаж: українцям рахуватимуть по-новому - хто втратить гроші Соціальні виплати повністю перекроять: держава платитиме більше, але не всім
Показати ще

"Органи самоврядування можуть самі піднімати тарифи своїм ліцензіатам, на сьогоднішній день є близько 400 таких випадків".

Каналізація, фото: Київводоканал
Каналізація, фото: Київводоканал

Це означає, що найближчим часом ціна води може зрости й у інших містах, особливо там, де підприємства на межі фінансового краху.

З огляду на це фахівці нагадують: значна частина водопровідних мереж в Україні – застарілі. Втрати води іноді становлять до 40% під час транспортування. А без інвестицій в інфраструктуру – борги та тарифи лише зростатимуть.

Нагадаємо, без гарячої води та газу: влітку прогнозують масштабні відключення

Раніше ми писали, що Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг.

Крім того, Знай.ua повідомляв, ні попрати, ні поїсти: через перепади напруги українці втрачають техніку, як реагувати