Сенат Франції 14 травня 2025 року одноголосно підтримав у першому читанні законодавчу ініціативу, яка покликана покращити умови життя людей, що перебувають у країні під тимчасовим захистом. Переважна більшість таких осіб — це українці, які були змушені залишити свої домівки через повномасштабне вторгнення росії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІніціаторкою законопроєкту стала сенаторка Надія Сологуб-Толленаз, голова сенатської групи дружби Франція – Україна. Вона заявила, що документ отримав схвалення всіх сенаторів і тепер очікує на розгляд у Національних зборах. За її словами, мета закону — створити кращі умови для інтеграції українців у французьке суспільство та зменшити соціальну вразливість цих людей.
Зокрема, законопроєкт пропонує надати людям під тимчасовим захистом доступ до таких соціальних програм, як:
-
допомога людям з інвалідністю;
Популярні новини заразУкраїнців дурять на кожній платіжці: експерт розкрив справжню ціну кіловата електроенергії Аномальне літо 2025: на Україну чекають грози, спека та кліматичні сюрпризи, прогноз погоди Новий етап мобілізації в Україні: що змінюється Українцям спишуть комунальні борги: кому більше не надсилатимуть платіжокПоказати ще -
підтримка для літніх громадян із низьким рівнем доходів;
-
медичне страхування та додаткові соціальні гарантії.
Окрема увага в документі приділяється можливостям для працевлаштування медичних працівників, які здобули освіту за межами Європейського Союзу — насамперед, це українські лікарі й медсестри. Пропонується скасувати обмеження на кількість місць для складання фахових іспитів, що значно полегшить доступ до роботи у французькій системі охорони здоров’я.
Через обмежені соціальні права в рамках тимчасового захисту, багато українців звертаються по статус біженця — адже він передбачає триваліше перебування (до 10 років) і ширший доступ до допомоги. Тільки у 2024 році статус біженця у Франції намагались отримати понад 12 тисяч українців — це вчетверо більше, ніж у попередні два роки.
Згідно з офіційною статистикою, станом на кінець 2024 року у Франції перебували понад 56 тисяч українців із тимчасовими дозволами на проживання. Проте частина з них змушена була подавати нові заяви кожні пів року, що створює додаткове навантаження на соціальні служби та невизначеність для самих людей.
Після схвалення в Сенаті, законопроєкт має пройти друге читання в Національних зборах. Якщо його буде ухвалено, українці у Франції отримають не лише юридичний, а й практичний інструмент для поліпшення свого життя — доступ до підтримки, освіти, працевлаштування та стабільності.
Нагадаємо, українських чоловіків заманюють додому: що пропонують
Раніше ми розповідали, що двері в Європу зачинилися: українських біженців розвертають назад - притулку більше не дадуть
Також, біженцям у Європі буде важче залишитися: перевірятимуть біографію