Поки частина українців воює на передовій, деякі обвинувачені в топ-корупції намагаються знайти порятунок у мобілізації. Призов до армії — навіть на тилові посади — іноді використовується як привід для зупинення судових справ. Проте депутати хочуть припинити цю практику.

Голова парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна зареєструвала законопроєкт №13284, який пропонує закрити юридичну шпарину, що дозволяє обвинуваченим уникати відповідальності. Документ підтримали також депутати Олександр Корнієнко, Роксолана Підласа та інші.

За чинним законодавством, якщо обвинувачений мобілізований — розгляд справи в суді можна зупинити. Але строки притягнення до відповідальності продовжують спливати. У підсумку — справа "вигорає", і людина уникає покарання.

Воїн ЗСУ, скрін з YouTube
Воїн ЗСУ, скрін з YouTube

Як повідомила Радіна, вже 54 обвинувачених у топ-корупції мобілізувалися, зокрема й на завершальних етапах судових процесів. Імовірно, частина з них робить це не для захисту країни, а щоб захистити себе від вироку.

Популярні новини зараз
Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків Українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Законопроєкт пропонує, щоб судові розгляди зупинялися лише у разі мобілізації на бойові задачі, підтверджені бойовим наказом командира. Якщо ж людина призвана на тилову посаду — суд має тривати, навіть із залученням відеозв’язку.

Також пропонується змінити Кримінальний кодекс та Кримінальний процесуальний кодекс: у разі зупинення справи строк притягнення до відповідальності теж зупиняється. А поновлюється лише тоді, коли судові слухання поновляться.

суд
суд

З початку повномасштабної війни держава неодноразово стикалась із спробами використати армію як захист від відповідальності. Призов до лав ЗСУ не може бути індульгенцією від корупційних злочинів, особливо на найвищих рівнях.

Якщо парламент підтримає законопроєкт, мобілізація більше не буде щитом для хабарників. І боротьба з корупцією не сповільниться під час війни.

Нагадаємо, закрити TikTok і Telegram: визначили головних ворогів мобілізації

Раніше ми розповідали, що ТЦК не зможе надурити: кого не стосується примусова мобілізація

Також, ТЦК не зацікавлять: з якими хворобами слуху не мобілізують