Адвокат Дар'я Тарасенко нагадала в Telegram, що якщо вам вручили папірець із банківськими реквізитами від ТЦК та СП, це ще не означає, що ви зобов'язані платити штраф. Для цього має бути офіційна ухвала про притягнення до відповідальності.

Ось 5 причин, чому не варто платити "за реквізитами з папірця", а вимагати постанови:

Штрафи. Фото: politeka
Штрафи. Фото: politeka

1. Щоб зрозуміти, за що вас взагалі штрафують

У ухвалі вказується, яке саме порушення вам ставлять. А просто папірець із сумою та реквізитами – це як платити за невідомий товар.

Популярні новини зараз
Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

2. Щоб захиститися від помилок

Постанова – офіційний документ, який відповідає конкретна людина у ТЦК. А папірець може надрукувати будь-хто і без наслідків, навіть якщо ви нічого не порушували.

3. Щоб не штрафували двічі за те саме

Якщо ви платите папірець, це ніде офіційно не фіксується. Пізніше можуть видати ухвалу за те саме порушення і вимагати оплатити знову – і довести, що ви вже платили, буде складно.

ТЦК / фото: КиївВлада
ТЦК / фото: КиївВлада

4. Щоб можна було оскаржити штраф

Якщо ви не погоджуєтесь зі штрафом, ви можете його оскаржити. Але тільки якщо є офіційна ухвала. Без нього юристи просто не зможуть допомогти вам.

5. Щоб встигнути сплатити зі знижкою 50%

Якщо ви визнаєте порушення, за законом можна сплатити лише половину суми. Але це працює лише за постановою, оформленою за спрощеною процедурою. З папірцем знижки не буде.

Нагадаємо, ТЦК набивають кишені хабарами: нардеп шокував сумами, які трусять із ухилістів.

Раніше у ТЦК запевнили, що не хочуть бігати за ухилянтами: як має відбуватися мобілізація

Крім того, Знай.ua повідомляв, можуть призвати на ВЛК через смартфон: що це означає для військовозобов'язаних