У квітні 2025 року інфляція в Україні прискорилася до 15,1% у річному вимірі. У місячному вимірі ціни піднялися на 0,7%. Одним із факторів, що вплинули на прискорення зростання цін, стали заморозки. Про це повідомляється в матеріалах НБУ.

Короткочасні квітневі заморозки стали одним із чинників, що вплинули на вартість сирих продуктів.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

За даними Національного банку, темпи зростання цін на сирі продукти харчування прискорилися до 22,2% у річному вимірі. Це стало наслідком як погодних умов, так і залишкових ефекторів низьких торішніх врожаїв.

Прискорилося подорожчання борошна та круп, а також фруктів та овочів через вичерпання запасів якісної продукції. Проте зростання цін дещо вдалося стримати за рахунок надходження імпортної продукції, зокрема тепличних овочів.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог Непридатні українці масово "втрачають" інвалідність: кого мобілізують через технічний збій Працювали все життя, а стаж не зарахують: які роки викинуть з пенсії Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу
Показати ще

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Стверджується, що додатковим чинником подорожчання окремих товарів було зміщення сезонності попиту. Наприклад, фіксувався стрибок цін на яйця у зв'язку з підвищенням попиту напередодні Великодня, який цього року відзначався у квітні.

Нацбанк прогнозує подальше покращення ситуації – влітку інфляція має повернутися на траєкторію зниження. Вже до кінця 2025 року очікується уповільнення інфляції до однозначного рівня.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, картопля стрімко дешевшає: що сталося з торішнім урожаєм і чому це тривожний сигнал для покупців.

Також наш портал інформував, фермери підняли ціни відразу на 55%: українці розоряться на популярному продукті.

Крім того, ми писали, цінові махінації: українців змушують переплачувати за продукти першої необхідності.