Якщо у ваших військово-облікових даних з’явилась відмітка про порушення, перевірте, чи є на це офіційна підстава. Без постанови чи протоколу – це незаконно.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії територіального центру комплектування, який вніс до реєстру «Оберіг» дані про порушення правил військового обліку без належного юридичного оформлення — тобто без складання протоколу або постанови про адміністративне правопорушення.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Позов до суду подав громадянин, який під час оновлення своїх облікових даних у системі "Резерв+" виявив, що за ним значиться порушення правил військового обліку. За інформацією ТЦК, причиною цього стало те, що чоловік нібито не з’явився до центру після досягнення 25-річного віку. Однак, як встановив суд, жодного протоколу чи постанови ТЦК не було складено.

Популярні новини зараз
Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Гороскоп на липень-2025: перевірка для Раків, момент істини Дів та інші випробування від ретроградного Нептуна Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще

Суд підкреслив, що відповідно до Закону України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» та статей 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до реєстру можуть вноситися лише ті дані, які підтверджені офіційними документами — протоколами чи постановами. Оскільки жодного такого документа не існувало, факт порушення не вважається юридично підтвердженим.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook
Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", скріншот: Facebook

Таким чином, внесення інформації до реєстру «Оберіг» без рішення про адміністративну відповідальність є незаконним і порушує права громадянина. Більше того, суд встановив, що ці дії призвели до звернення ТЦК до Національної поліції із запитом на примусове доставлення громадянина — без жодної законної підстави.

Суд зобов’язав ТЦК вилучити недостовірну інформацію з реєстру, підкресливши, що тільки підтверджений факт притягнення до адміністративної відповідальності може бути підставою для фіксації правопорушення в базі даних.

Нагадаємо, кому "Резерв+" автоматично продовжить відстрочки: названо категорії

Раніше ми розповідали, що правила ВЛК змінилися: людяніша система та ніякого примусу

Також, мобілізація по-новому: повістки, ВЛК, відстрочки – дуже важливі зміни у травні