У 2025 році українцям не потрібно подавати декларацію, якщо їхній дохід чи витрати не перевищують встановлену межу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЙдеться про суму у 151 400 гривень – саме це 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, пише Закон України.
Цей ліміт встановлений законом, аби спростити процес декларування для людей із невеликими доходами. Якщо ж 151 400 гривень буде перевищено, на подання декларації є 10 днів. Сюди входить усе - зарплата, премії, дохід з продажу майна, інші джерела.
Якщо отримали спадщину, подарунок або щось приватизували, і у документах не вказано вартість, повідомляти про це окремо не потрібно. Просто вкажіть це в щорічній декларації.
Декларації мають значення. Вони не просто формальність, а інструмент, за допомогою якого перевіряють, чи не порушено закон. Завдяки прив’язці до прожиткового мінімуму можна виявити спроби приховати статки чи незаконно збагатитися.
Знати правила декларування варто не тільки чиновникам. Якщо ви пропустите термін або допустите помилку - можливі санкції. Знання ліміту в 151 400 гривень допомагає уникнути неприємностей, особливо якщо це разовий дохід чи допомога.
Система декларацій створена не для ускладнення життя, а для прозорості. Якщо ваші доходи нижчі за 151 400 гривень, не турбуйтесь – звіт подавати не потрібно. Але якщо сума більша – не зволікайте, маєте 10 днів на повідомлення НАЗК.
Раніше ми повідомляли, податки за карткові перекази: кого з українців зобов'яжуть платити?
Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, доведеться заплатити штраф "за заначку": коли доведеться віддати 20% суми?