В Україні обговорюють питання, чи можуть чоловіки, чиї дружини служать у ЗСУ, отримати відстрочку від мобілізації. Це цікаво, тому що законодавство не дає однозначної відповіді на це запитання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо каже закон? Розповіла у Facebook адвокат громадянської практики Юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко.
Український закон чітко прописує, хто може отримати відстрочку, і це залежить від кількох факторів. Наприклад, відстрочку можуть отримати чоловіки, які мають неповнолітніх дітей. Також чоловікам можна відстрочити службу за станом здоров'я.
Але прямо не прописано, що чоловік, у якого дружина служить у ЗСУ, автоматично отримує відстрочку.
У законі є норма, яка дозволяє одному з подружжя отримати відстрочку, якщо сім'я виховує дітей віком до 18 років. Але, за словами адвоката Катерини Аніщенко, служба дружини у ВСУ не є автоматичною підставою для відстрочення чоловіка.
Наприклад, якщо дружина служить у поліції чи ДСНС, то чоловікові це не допоможе. Але, якщо вона служить у ЗСУ, тоді чоловік може претендувати на відстрочку.
Важливо: Якщо чоловік уже служить у ЗСУ, і його дружина проходить службу до ЗСУ, то він може бути звільнений з військової служби. Але при цьому важливо щоб дружина служила саме в армії, а не в інших силових структурах.
Деякі сім'ї використовують такі лазівки, щоби чоловік не потрапив на фронт. Адже дружини, як правило, не прямують у гарячі точки, а чоловіки, у свою чергу, можуть уникнути небезпечних завдань, залишаючись у тилу.
Також варто пам'ятати, що чоловік може отримати відстрочку або навіть демобілізацію, якщо у нього загинув близький родич або він зник безвісти.
Нагадаємо, можуть забрати в армію, навіть якщо бронь чи ти хворієш: як у ТЦК порушують права українців
Раніше ми писали про те, що українок активно готують до мобілізації: хто з жінок може опинитися в армії
Крім того, Знай.ua повідомляв, півмільйона - у труну, а не дітям: як смерть військового розколола сім'ю, помста онукам вдалася