У зв’язку з продовженням в Україні режиму воєнного стану та загальної мобілізації до 6 серпня 2025 року, військовозобов’язаним громадянам нагадують про обов’язок підтримувати актуальність особистих даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Як розповів юрист Роман Кичко в інтерв’ю Українському радіо, відповідно до чинного законодавства, кожен громадянин, який перебуває на військовому обліку, повинен упродовж 7 календарних днів із моменту зміни обставин повідомити ТЦК про нову інформацію. Інакше — йому загрожує адміністративна відповідальність.

Які дані потрібно оновлювати:

Зміни мають бути зафіксовані в базі ТЦК, щоб уникнути плутанини під час потенційного виклику або мобілізації. Невчасне інформування вважається порушенням правил військового обліку.

Якщо особа не подала оновлену інформацію протягом 7 днів, її можуть притягнути до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкції можуть включати штрафи, які накладаються органами ТЦК або судами.

В умовах війни українське законодавство передбачає жорсткіші вимоги до ведення обліку військовозобов’язаних. Відсутність актуальних даних може не лише створити юридичні ризики для самого громадянина, а й ускладнити координацію оборонних процесів у країні.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Юрист наголосив: навіть якщо ви перебуваєте за кордоном, зобов’язання повідомляти ТЦК про зміни залишаються чинними. Доступ до більшості функцій тепер спрощено завдяки електронним сервісам, зокрема застосунку "Резерв+".

Ці вимоги залишаються чинними до завершення дії воєнного стану в Україні, який наразі продовжено до 6 серпня 2025 року.

Нагадаємо, зміни у врученні повісток: тепер відкрутитися не вийде

Раніше ми розповідали, що підстав може бути декілька: юристи розповіли, коли можна не брати повістку

Також, мобілізація по-новому: повістки, ВЛК, відстрочки – дуже важливі зміни у травні