В Україні скасували обмеження на суму переказу з картки на картку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТепер фізичні особи можуть надсилати кошти без ліміту, але це не означає, що податки зникли. Правила залишаються, а деякі стали ще жорсткішими, пише Уніан.
Гроші, які надходять на картку від знайомих чи колег, податково можуть визнати доходом. Особливо, якщо це не родич і якщо немає офіційного договору дарування. У такому разі доведеться сплатити 18% ПДФО і 1,5% військового збору. Для подарунків між близькими родичами податків немає, навіть якщо мова про 100 000 гривень.
Перекази "в борг" або повернення грошей не оподатковуються. Але якщо податкова вважатиме транзакцію доходом, без декларування не обійтися. А от комісії банки можуть стягувати незалежно від суми - у кожного свої тарифи, тож варто уточнювати їх заздалегідь.
Ще одне важливе питання - фінансовий моніторинг. Банки перевіряють усі підозрілі транзакції, особливо, якщо сума перевищує 400 000 гривень або операція пов’язана з готівкою, транскордонними переказами чи має "російський слід". Якщо з рахунку часто йдуть однакові суми кільком людям, це може виглядати як виплата зарплати в "тіні". У такому випадку банк запитає пояснення або заблокує переказ.
Нацбанк також ввів додаткові обмеження - для ризикових клієнтів максимальний ліміт становить 50 000 гривень, для інших - 150 000 гривень. Якщо надсилати більше - готуйте документи про походження грошей.
Україна розвиває цифрові сервіси, але одночасно посилює контроль, аби протидіяти відмиванню коштів та ухиленню від податків.
Раніше ми повідомляли, грошові перекази в Україні: як користуватися і кращі системи?
Все зміниться з 1 червня: перекази на картку уріжуть ще сильніше - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, замість купи карток у гаманці: українцям об'єднають рахунки з декількох банків.