Недотримання мовного закону має каратися штрафами та санкціями. Такою думкою поділився Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі телеканалу "Київ24".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПоліція має проводити не лише інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами, які порушують мовний закон, зокрема прослуховуючи російську музику. Такі особи мають бути притягнуті до адміністративної відповідальності.
"Мають бути санкції й вони повинні бути дієвими. Має бути боляче тим, хто принципово продовжує порушувати національне законодавство. Для цього має бути відповідна політична воля", - зазначив Тарас Кремінь.
Уповноважений із захисту державної мови заявив, що його офіс вже готовий реалізувати ці плани, але для цього потрібно збільшити штат, а також мати можливість фіксувати порушення. Крім того, штрафи мають бути збільшені.
"У нас готовність номер один, але має бути визначений відповідний орган, і розмір штрафів за порушення законодавства – незалежно від того, чи це закон про культуру, чи це закон про мову, – мають бути збільшений", - заявив Тарас Кремінь.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мову агресора хочуть залишити як іноземну: кожен третій українець – за російську в школах.
Також наш портал інформував, звільнення, позбавлення прав та штраф 4 тисяч євро: як простий жест може призвести в Німеччині до великих проблем.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українських водіїв почали масово карати за мобільний додаток: кому загрожує чималий штраф.