Неявка за повісткою загрожує штрафом - від 17 до 25,5 тисяч гривень. Чи настане відповідальність, якщо повістку вкинули до поштової скриньки ще й із запізненням, роз'яснили фахівці порталу "Юристи.UA".

За допомогою звернувся українець, який виявив у своїй поштовій скриньці повістку від ТЦК, про яку не був проінформований. При цьому документ доставили на два тижні пізніше від зазначеної дати явки.

Повістка поштою, скріншот: YouTube
Повістка поштою, скріншот: YouTube

Адвокат Юрій Айвазян зазначив, що повістка, яку просто вкинули в поштову скриньку, не вважається врученою належним чином.

"Така повістка не вважається законно наданою. Повістка повинна бути вручена або особисто під підпис, або надіслана Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення", - пояснив правозахисник.

Популярні новини зараз
Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Українців перевірятимуть щомісяця: можуть зняти виплати та скасувати статус "Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Повістка поштою. Фото: скрін youtube
Повістка поштою. Фото: скрін youtube

Юрист Владислав Дерій заявив, що попри порушення у процедурі вручення, територіальний центр комплектування може спробувати притягнути громадянина до відповідальності за неявку. Але такий штраф підлягає оскарженню.

"На жаль, ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть будь-кого оголосити в розшук та спробувати притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по такій повістці, проте даний штраф можна оскаржити", - зазначив фахівець.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Не мають права": адвокат вказав на важливий нюанс у повноваженнях ТЦК.

Також наш портал інформував, мобілізація молоді: чи буде зниження мобілізаційного віку – Парламент поставив крапку у питанні.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям масово полетіли штрафи від ТЦК, але платити не поспішають: кількість боржників б'є рекорди.