Чи можуть мобілізувати людину з інвалідністю, якщо ВЛК визнає її придатною?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, але тільки за її згодою. Закон прямо це визначає, повідомляє адвокатка.
В Україні всі особи з інвалідністю мають право на відстрочку від мобілізації, незалежно від групи. Навіть якщо ВЛК визнає людину придатною, без її згоди мобілізувати не можна. Таке право гарантує стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Однак потрібно не просто мати довідку, а пройти ВЛК та офіційно оформити цю відстрочку.
Після оновлення закону у травні 2024 року, всі чоловіки з інвалідністю, встановленою після 24 лютого 2022 року, мають пройти повторний медогляд. Особливо це стосується віку від 25 до 50 років. Ті, хто визнані обмежено придатними, теж мають пройти ВЛК, яка або підтвердить їхню непридатність, або змінить статус.
Загалом, у період воєнного стану людину з інвалідністю можуть призвати лише за контрактом і тільки за її власним бажанням. Але навіть у цьому випадку рішення ухвалюється після ретельного медогляду.
Однак варто пам’ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби не напад росії, ніхто не ходив би з повістками. Єдиний винний у цій війні — росія.
Росіяни прийшли, щоб знищити нас. Вони не бачать у нас людей — про це свідчить усе, що вони чинять на окупованих землях.
І якщо ми не чинимо опір, то росіяни прийдуть у наші домівки. І тоді вже ми будемо змушені не захищати, а вбивати в ім’я чужих імперських амбіцій. Як було 100 років тому, коли Україна здала зброю, а натомість отримала Голодомор.
Тож кожен із нас має підтримувати армію - донатити, волонтерити, допомагати знайомим військовим. Разом — ми сила. Ми вже не ті, кого можна зламати. І вже ніколи не здамося.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.