Після початку повномасштабної війни в Україні дедалі більше батьків бояться, що їхніх синів-підлітків можуть мобілізувати. Через це старшокласників все частіше вивозять за кордон "про всяк випадок".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле у Міносвіти вважають: такі дії – паніка, яка не підтверджується фактами. Про це розповів заступник міністра освіти Михайло Вінницький в інтерв'ю "Головкому".
За його словами, дані вступної кампанії не говорять про масовий виїзд підлітків: минулого року на національний мультипредметний тест (НМТ) зареєструвалося 312 508 осіб, а цього року – лише на 18 менше. Це означає, що більшість 17-річних все ж таки залишаються в країні і продовжують навчання.
"Паніка, яка поширюється часто в соцмережах, люди виїжджають і ми втрачаємо найкращих… Ну, вибачте, але статистика не показує цього", – заявив Вінницький.
Він визнає, що є спад кількості школярів у 10-11 класах, але додає: багато хто все одно потім повертається в українську освіту – вже на рівні вузів.
Щодо страхів мобілізації – заступник міністра сказав прямо:
"Чи є ті, хто бояться мобілізації? Очевидно, є. Люди бояться багатьох речей. Моя дружина має клаустрофобію, наприклад. Багато нераціональне. Я не можу відповідати за те, що людина має нераціональні побоювання".
Нагадаємо, золоті медалі скасовують: як відзначатимуть відмінників – МОН вигадали альтернативу
Раніше ми писали про те, що молодь змусять піклуватися про свою пенсію: ще до одруження та дітей
Крім того, Знай.ua повідомляв, "Ви будете сумувати за війною – за кров'ю, смертю": Карась шокував заявою про мир