У зв'язку з воєнним станом та загальною мобілізацією в Україні, ТЦК (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) продовжують видавати повістки військовозобов'язаним громадянам.

Однак важливо пам'ятати, що лише правильно оформлена повістка має юридичну силу. Що саме має бути в документі та на що потрібно звернути увагу при його отриманні — розповідає адвокатське об'єднання "Бачинський та партнери".

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Де та як можна отримати повістку

Повістка для уточнення військово-облікових даних може бути вручена громадянину в будь-якому місці: на вулиці, на роботі чи вдома. Її отримання не означає, що особа відправляється на фронт, але вона зобов'язана у вказаний час прийти до ТЦК для уточнення своїх даних.

Якщо у людини є підстави для відстрочки від мобілізації, вона має негайно повідомити про це до ТЦК. В іншому випадку її можуть направити на військово-лікарську комісію (ВЛК). Важливо пам'ятати, що лише коректно оформлена повістка вважається чинною.

Популярні новини зараз
Ліміт на пенсію в Україні: громадянам нарешті відповіли, чому обмежують виплати Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль Пенсіонерам обіцяють суттєву надбавку до щомісячних виплат: показали новий розрахунок
Показати ще

Які дані повинна містити повістка

Правильно складена повістка має містити такі обов'язкові реквізити:

  1. Назву міського або районного ТЦК і СП, що видає повістку.
  2. Реєстраційний номер повістки.
  3. Мету виклику до ТЦК.
  4. Прізвище, ім'я та по батькові особи, якій вручається повістка.
  5. Дату народження цієї особи.
  6. Місце, день та час явки за викликом.
  7. Дані посадової особи, яка видала повістку, та дату її підписання.
  8. Інформацію про керівника ТЦК або його відділу.

Якщо повістка була сформована через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, на ній повинна бути також дата накладання електронного підпису.

ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube
ТЦК, повістки. Фото: скрін youtube

Які права мають громадяни

При отриманні повістки варто перевірити правильність написання особистих даних, наявність мети виклику та підпису керівника ТЦК чи печатки. Громадяни мають право перевірити, чи має співробітник ТЦК відповідне розпорядження про вручення повісток. Такий документ повинен бути виданий керівником ТЦК.

У разі виявлення помилок або відсутності необхідних реквізитів, громадянин може відмовитись від отримання повістки. Якщо ж повістку вручила особа, не уповноважена на це, її також можна не брати.

Що робити, якщо повістка недійсна?

Якщо повістка не містить усіх необхідних реквізитів, таких як реєстраційний номер в реєстрі чи кваліфікований електронний підпис керівника ТЦК, вона вважається недійсною. Однак якщо громадянин відмовляється від повістки без законних підстав, після розгляду акту про відмову керівником ТЦК йому можуть бути накладені штрафи за порушення правил військового обліку.

Зазначений штраф можна оскаржити в судовому порядку.

Мобілізація. Фото: скрін youtube
Мобілізація. Фото: скрін youtube

Важливо пам'ятати, що тільки правильно оформлена повістка має юридичну силу. При її отриманні громадяни повинні ретельно перевірити правильність усіх даних та наявність всіх необхідних реквізитів. У разі невідповідності повістки вимогам, її слід вважати недійсною, і громадянин має право відмовитися від її отримання, не порушуючи закон.

Нагадаємо, що результати ВЛК не внесли в "Оберіг": як розібратися без візиту до ТЦК.

Раніше ми повідомляли, що борги зростають, а послуги під загрозою: комунальники запропонували компроміс.