З травня 2025 року в Україні розпочинається новий період надання житлових субсидій на неопалювальний сезон. Пенсійний фонд України пояснив, кому з громадян така допомога буде призначена автоматично, а хто повинен повторно подати заяву для її оформлення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБільшість отримувачів субсидії, як і в попередні роки, можуть розраховувати на автоматичне перепризначення допомоги, за умови що в складі домогосподарства не сталося змін, а рівень доходів і майновий стан залишилися без суттєвих змін. Такий механізм дозволяє уникнути повторної подачі документів для значної кількості українців, що спрощує процедуру отримання підтримки.
Однак є категорії громадян, яким доведеться звертатися до Пенсійного фонду повторно. До таких випадків належать ситуації, коли житло орендується і заявник сплачує за комунальні послуги самостійно; якщо у складі домогосподарства зареєстровані внутрішньо переміщені особи; якщо кількість фактично проживаючих осіб менша за кількість зареєстрованих. Також подати нову заяву потрібно тим, хто бажає отримати субсидію на придбання скрапленого газу, твердого або пічного побутового палива. Повторне звернення обов’язкове й для тих, кому на опалювальний сезон було призначено субсидію у розмірі 0,0 грн.
Подати документи можна декількома способами: особисто або поштою до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, через портал електронних послуг ПФУ, мобільний застосунок, портал "Дія", центри надання адміністративних послуг або через органи місцевого самоврядування.
У Пенсійному фонді нагадали, що у разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дати виникнення права на її отримання. Тобто не варто зволікати з поданням документів, щоб не втратити можливість отримувати допомогу з самого початку періоду дії субсидії.
Нагадаємо, комуналка, субсидія та нові світлофори: які зміни чекають українців у травні
Раніше ми розповідали, що варто провести ревізію комунальних платіжок: невелика прострочка може "вкрасти" субсидію
Також, 8 000 грн щомісяця: батькам малюків пропонують альтернативу яслам - ще й гроші платитимуть