З 1 травня 2025 року виплати для ВПО продовжено ще на 4 місяці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯкщо ви вже їх отримували — додаткових заяв подавати не потрібно, пишуть "Факти".
Уряд розширив програму підтримки, що охоплює фінансову допомогу, субсидії та тимчасове розміщення. Все це — частина загального плану "Зимова підтримка", спрямованого на допомогу тим, хто опинився у складних обставинах.
Нові заявники можуть оформити довідку внутрішньо переміщеної особи та подати документи через застосунок "Дія", ЦНАП або орган соцзахисту. У разі високих доходів, депозитів чи наявного житла, заявку можуть відхилити.
Для тих, хто орендує житло — доступна субсидія, але лише за наявності офіційного договору оренди. Це дозволяє захиститися від раптових виселень чи підвищення ціни. Власникам такого житла держава відшкодовує податок на доходи, єдиний податок і військовий збір.
Документи можна подати до Пенсійного фонду — фізично або онлайн. Виплати будуть щомісяця на картку, а власник квартири щокварталу отримає компенсацію податків.
Окрема частина підтримки — програма "Прихисток", за якою власники житла отримують 450 грн щомісяця за кожну розміщену особу. Призначення здійснює Пенсійний фонд, виплати діють 6 місяців і автоматично продовжуються після перевірки.
Також діє експериментальний проєкт для ВПО похилого віку та осіб з інвалідністю з небезпечних регіонів. Їм пропонують тимчасове розміщення, соціальний догляд і адаптацію в державних закладах.
Не зважаючи на те, що на росія напала на Україну, наша держава продовжує розвиватися та дбати про своїх громадян.
Раніше ми повідомляли, працевлаштування ВПО: на роботу братимуть за новими правилами.
Виплати від ООН: чому пенсіонерам продовжили, а ВПО урізали - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, переселенці отримають житло від держави: кого поселять насамперед?