Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Багатьох громадян турбує питання - як довго може тривати розшук від ТЦК.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідь на це запитання надав адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Якщо військовозобов'язаний не дотримується правил військового обліку та отримує штраф, який не сплачує вчасно, його можуть оголосити у розшук. Один громадянин запитав у юристів про тривалість такого розшуку.
Виявляється, розшук не безстроковий — він має певні тимчасові обмеження, прописані в українському законодавстві. Однак важливо зазначити, що для припинення розшуку сам громадянин має проявити ініціативу та звернутися до Територіального центру комплектування (ТЦК), вказавши на закінчення встановлених законом термінів розшуку.
"Є терміни щодо термінів стягнення за адміністративне правопорушення. Згідно зі статтею 38 КУпАП, стягнення може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його скоєння", - пояснив Айвазян.
Однак, за словами юриста, просто так, автоматично, після закінчення термінів, з розшуку громадянина не може зняти.
"Це не означає, що ТЦК "сумлінно" подасть заяву в поліцію про зняття особи з розшуку у зв'язку із закінченням термінів", - наголосив він.
Тому громадянин повинен самостійно або за допомогою юристів подати запит до ТЦК та порушити питання скасування розшуку після завершення всіх термінів розшуку.
"На жаль, без будь-яких дій з Вашого боку Ви і надалі знаходитиметеся у розшуку "безстроково", - додав Айвазян.
Нагадаємо, журналіст Бутусов визнав близьку до ЦПК Безрукова причетною до купівлі бракованих мін для армії.
Раніше повідомлялося, новий шанс уникнути мобілізації: в "Резерв +" додадуть ще два типи відстрочок -кого стосується.
Також, порушень ухилянтам на 224 000 грн: ТЦК штампують "пачками" шалені штрафи.