Деякі військовозобов'язані зіштовхуються з тим, що територіальні центри комплектування не надають відповіді на відправлену заяву про отримання відстрочки від мобілізації. Фахівці порталу "Юристи.UA" роз'яснили, як діяти в такій ситуації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа юридичною допомогою звернулася українка, батько якої кілька разів надсилав заяву на відстрочку рекомендованим листом, але не отримав ні відмови, ні схвалення.
Адвокат Ангеліна Лисак заявила, що після змін, внесених до постанови КМУ №560, деякі ТЦК тлумачать положення таким чином, що заява має подаватися фізично в приміщенні ТЦК, а не поштою.
В той самий час, деяким ТЦК достатньо відправки поштою роздруківки з "Резерв+" для оформлення відстрочки.
Адвокат Юрій Айвазян зазначив, що якщо ТЦК не реагують на заяви військовозобов'язаного, то слід почати з адвокатського запиту щодо розгляду комісією заяви на відстрочку та прийнятого рішення.
Якщо такий крок не допоможе розв'язати проблему, залишається ще кілька варіантів:
- йти до територіального центру комплектування персонально;
- оскаржити в адміністративному суді бездіяльність ТЦК.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, без повістки та запрошення: українців змусять самостійно йти до ТЦК – з'явитися обов'язково.
Також наш портал інформував, нові правила бронювання: які професії захистять від мобілізації в травні.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК оштрафував не за пропискою - не поспішайте платити: юристи підказали законні лазівки уникнути покарання.