В Україні триває перевірка особового складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на предмет бойового досвіду. Таке рішення було ухвалене Головнокомандувачем Збройних Сил України у межах оптимізації функціонування системи комплектування армії, повідомляє Генштаб.

Згідно з оновленим підходом, ті військовослужбовці ТЦК, які не мають бойового досвіду й не мають обмежень за станом здоров’я, будуть направлені для проходження служби у бойових підрозділах. Їхні місця займатимуть поранені захисники, які через стан здоров’я не можуть більше воювати на передовій, але зможуть ефективно виконувати завдання в тилу.

ТЦК. Фото: скрін youtube
ТЦК. Фото: скрін youtube

Наразі близько 70% особового складу ТЦК уже мають бойовий досвід, а майже половина з них отримали поранення або контузії під час виконання завдань у зоні бойових дій. Упродовж 2022–2025 років відбулася повна ротація керівників усіх ТЦК в Україні.

20% персоналу ТЦК складають цивільні особи — працівники, які не є військовослужбовцями й відповідно не підлягають переведенню до бойових частин.

Популярні новини зараз
Можуть мобілізувати попри бронь: про що не кажуть роботодавці 140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук" Скидають гроші на картку – віддайте частину державі: українцям встановили нові правила Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію
Показати ще

Начальник групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК майор Роман Істомін пояснив, що процес переведення військовослужбовців між підрозділами триває з початку повномасштабного вторгнення.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube
Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

«До ТЦК направляють військовослужбовців, визнаних військово-лікарською комісією обмежено придатними для служби. Вони замінюють тих, кого ВЛК визнає повністю придатними — і тих переводять до бойових бригад. У Полтавській області таких — близько 90%», — зазначив Істомін.

Він також підкреслив, що здоровий військовий не може потрапити на службу в ТЦК лише за власним бажанням — винятково за рішенням ВЛК. А жінки-військовослужбовці можуть бути переведені до бойових частин лише за власною ініціативою, оскільки примусова мобілізація жінок в Україні наразі не передбачена.

Нагадаємо, мобілізувати почнуть шаленими темпами: бійців критично не вистачає - кому збирати рюкзаки

Раніше ми розповідали про новий шанс уникнути мобілізації: в "Резерв+" додадуть ще два типи відстрочок – кого стосується

Також, знижка на те, чого не робив: ТЦК вимагають "добровільно" сплатити штрафи за незрозумілі порушення