Деяким українцям доведеться витратити більше грошей на житлово-комунальні послуги. Це пов'язано з проведенням обов'язкової процедури з лічильниками. Кому готувати більше грошей, розповіла позаштатна юристка видання "На пенсії" Вікторія Гусакова.

Власники лічильників води зобов'язані регулярно віддавати їх на перевірку, щоб переконатися у справності пристрою та коректності відображення обсягів споживання.

Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку Фото: скрін youtube

Періодичність перевірки залежить від пристрою і вказується в технічному паспорті лічильника. Як правило, процедура виконується раз на три чи чотири роки.

Споживачам рекомендується відстежувати дату обов'язкової перевірки, щоб своєчасно виконати вимогу та уникнути проблем із водоканалом. Але зазвичай постачальник послуг самостійно нагадує необхідність провести перевірку.

Популярні новини зараз
До 3000 гривень на картку ПриватБанку: хто з українців отримає виплату На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію Посилення мобілізації: в ТЦК з'являться нові підрозділи для пошуку ухилянтів
Показати ще

Повірка лічильника Фото: скрін youtube
Повірка лічильника Фото: скрін youtube

В Україні деякі лічильники перевіряються за рахунок постачальника послуг. Проте за повірку лічильника води платить споживач зі своєї кишені. Водоканал має лише контролювати терміни цієї процедури.

Варто зазначити, що лічильник, який не пройшов перевірку у встановлений період, вважається недійсним. У такому разі показники не приймаються та плата за воду нараховується за нормами споживання.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, вчетверо дорожче: нові тарифи воду роздягнуть українців догола.

Також наш портал інформував, потрібно уважно читати дрібний шрифт: чому киянам "непомітно" підвищили комуналку вдвічі.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонери платять, мажори – ігнорують: в Україні процвітає "комунальна нерівність".