Українці щомісяця отримують дві платіжки за газ – за фактичне споживання та доставку. Хто і в яких випадках може не платити за розподіл "блакитного палива", розповіли у пресслужбі компанії "Нафтогаз".

Деякі українці мають право не платити за доставку газу, але за однієї єдиної умови - якщо вони відмовилися від газопостачання та їхня газова труба була фізично перекрита.

Платіжка за газ. Фото: скрін youtube
Платіжка за газ. Фото: скрін youtube

Щоб не оплачувати послугу споживачам, насамперед потрібно звернутися до свого оператора ГРМ, який відповідає за облік та нарахування обсягів використаного палива.

Оператору ГРМ потрібно надати:

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 4 травня: неділя, коли інтуїція може врятувати, а імпульсивність зіпсує все На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом Потрібно зробити у кожній квартирі: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію
Показати ще
  • заяву про припинення постачання газу із розірванням договору про доставку (розподіл) газу;
  • чи докази про відключення.

Поле цієї процедури оператор ГРМ передасть дані до "Нафтогазу", який проведе перерахунок суми до оплати, якщо були необґрунтовані нарахування.

Газовий лічильник. Фото: скрін youtube
Газовий лічильник. Фото: скрін youtube

Якщо домогосподарство не користується газом, але при цьому підключене до системи газопостачання, то плата за доставку залишається обов'язковою. У такому разі нараховується мінімальний платіж, розмір якого залежить від кількості встановленого газового обладнання в будинку.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, заплатили, а борг все одно висить: "Газмережі" роз'яснили важливий момент із платіжками.

Також наш портал інформував, разом зі спадщиною отримаєте величезний штраф: Газмережі попередили про поширену пастку.

Крім того, ми писали, понад 100 тисяч гривень за "кухонні афери": українці масово потрапляють під штрафні санкції від газовиків.