В Україні законодавство чітко гарантує право працівників на щорічну оплачувану відпустку. Якщо працівник не скористався своїм правом на відпочинок — він має право на грошову компенсацію.

Проте є нюанси: в окремих випадках частину цих коштів можуть утримати.

Відпустка. Фото: Youtube
Відпустка. Фото: Youtube

Коли виплачують компенсацію

Згідно з Законом України "Про відпустки" №504/96-ВР, компенсація за невикористану відпустку найчастіше нараховується при звільненні. Тобто, якщо працівник не встиг використати свої щорічні 24 календарні дні відпочинку — роботодавець має виплатити еквівалент цих днів грошима.

Проте існують і ситуації, коли компенсацію можуть виплатити навіть без звільнення. Наприклад, якщо працівник переходить на іншу посаду в межах тієї ж організації або у випадках, передбачених внутрішніми положеннями підприємства.

Популярні новини зараз
До 3000 гривень на картку ПриватБанку: хто з українців отримає виплату 140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук" Пенсіонерів заженуть у суворі рамки: три роки і не більше Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію
Показати ще

Чому можуть утримати частину компенсації

Попри те, що компенсація є правом працівника, її повна виплата не завжди гарантована. У разі, якщо під час звільнення виявиться, що працівник, наприклад, використав відпустку "наперед" або має інші фінансові зобов'язання перед роботодавцем — частина суми може бути утримана. Це регулюється нормами трудового законодавства та фінансовими розрахунками під час звільнення.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, що разова виплата до 3100 грн: гроші переведуть до кінця літа.

Раніше ми повідомляли, що звичайна покупка – і великий обман: супермаркет змусив пенсіонерку переплатити величезну суму.

Також стало відомо, що фінансова допомога малозабезпеченим сім'ям у травні: хто та скільки може отримати.