Якщо військовозобов'язаний не згоден з рішенням військово-лікарської комісії або вважає його незаконним, він має право оскаржити його у ВЛК вищого рівня. Проте процедуру можна здійснити у визначені терміни, попереджає адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA"
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВійськовозобов'язані українці зобов'язані проходити ВЛК за направленням ТЦК, а в деяких випадках і добровільно, формуючи направлення через "Резерв+". При цьому громадяни не завжди погоджуються із вердиктом фахівців.
Юрій Айвазян зазначив, що українці, які не згодні з укладанням військово-лікарської комісії та вважають, що їх статус визначено неправильно, можуть оскаржити рішення, не доводячи справу до суду. Проте терміни у такому випадку обмежені за часом.
"Рішення ВЛК можна оскаржити до військово-лікарської комісії упродовж одного місяця", - наголосив правозахисник.
Варто зазначити, що затягування проходження ВЛК чи ігнорування відповідного направлення може призвести до адміністративної відповідальності. У таких випадках територіальний центр комплектування може накласти штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, знижка на те, чого не робив: ТЦК вимагають "добровільно" сплатити штрафи за незрозумілі порушення.
Також наш портал інформував, у ТЦК визнали, що не мають права затримувати людей: українці миттєво зреагували.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство: за що покарає ТЦК.