В Україні все більше жінок в армії – і, як виявилось, це не завжди їхній особистий вибір. Гендерна радниця ЗСУ Оксана Григор'єва в інтерв'ю NV розповіла, що трапляються випадки, коли родичі буквально відправляють жінок на фронт, щоб уберегти чоловіків від призову.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе виглядає так: у сім'ї є діти, і у разі мобілізації потрібно, щоби хтось залишився з ними. От і вирішують: нехай дружина піде служити, а чоловік залишиться вдома з дитиною. Тому що "якщо він піде – його можуть вбити".
За словами Григор'євої, вона знає історії, коли жінка кілька років не виходила з дому через страх, а потім пішла до армії, бо чоловік запропонував позбавити її батьківських прав, якщо вона не погодиться.
Вона також розповіла, що все ще бачить на вулицях багато чоловіків призовного віку – у кафе, ресторанах, торгових центрах.
"Мені важко повірити в те, що всі вони заброньовані, є працівниками критичної інфраструктури або що-небудь. Частину цих чоловіків точно можна було б замінити жінками на їхніх посадах у цивільному житті, поки самі вони воюватимуть."
Також вона визнає, що є випадки, коли чоловіки оформлюють собі інвалідність, укладають фіктивні шлюби з жінками з інвалідністю, або взагалі роками не виходять із квартири, доки їхня партнерка працює та забезпечує сім'ю.
"Перед нами сьогодні стоїть завдання мотивувати людей приєднуватися до лав армії – не змушувати їх, не заганяти силою. А показувати, що без них ми не зможемо виграти цю війну", – підсумовує гендерна радниця ВСУ.
Нагадаємо, ТЦК записали жінку чоловіком і поставили на облік: не виїхати та не вийти заміж.
Раніше українкам вказали, скільки дітей мають народжувати: тривожний прогноз демографа
Також Знай.ua повідомляв, демобілізації дозволять не чекати: для кого служба може закінчитись достроково