Загальна мобілізація в Україні триває, і термін її дії офіційно подовжено до 8 серпня 2025 року. Це означає, що всі військовозобов'язані чоловіки й далі можуть бути призвані до служби в ЗСУ. Водночас, держава передбачила винятки для тих, без кого не зможе функціонувати критично важлива інфраструктура, каже закон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПраво на бронювання від мобілізації мають установи, підприємства та організації, які забезпечують життєво важливі процеси в країні. Працівники таких компаній можуть отримати відстрочку від служби на термін до 12 місяців, якщо їхня робота визнана критичною. Однак рішення про надання броні ухвалюється не довільно — його мають затвердити уповноважені міністерства.
До підприємств, які можуть забронювати до 100% працівників, належать енергетичні компанії, оборонні заводи, технічні адміністратори «Дії», міжнародні організації та навіть спортивні структури. Для таких підприємств бронювання працівників — питання національної безпеки.
Окремо без обмежень бронюють медиків, аварійні бригади зв’язку та газу, а також тих, хто будує мережі зв’язку, стійкі до знеструмлення. Їхня робота в тилу сьогодні важлива не менше, ніж дії військових на передовій.
Інші підприємства, які визнані критично важливими, мають право бронювати до 50% персоналу, але лише на пів року з обов’язковим подальшим переоформленням.
Щоб отримати бронь, працівник має бути офіційно працевлаштованим, стояти на обліку, мати актуальні документи та не мати проблем із ТЦК. У разі порушень чи заборгованостей – бронювання буде неможливим.
Нагадаємо, проігнорував повістку або не став на облік: штрафів можна уникнути - в яких випадках
Раніше ми розповідали, що штрафи втричі більші за зарплати: ТЦК посилили покарання до максимуму
Також, з відстрочкою можна попрощатися: кого "Оберіг" відправляє у чорний список